چرا ویزای ۱۸۹ استرالیا

ویزای ۱۸۹ استرالیا به عنوان یکی از ویزاهای مهاجرت کاری به استرالیا شناخته می‌شود و به صورت رسمی به عنوان Subclass 189 Skilled Independent Visa شناخته می‌شود. این ویزا برای افرادی است که دارای مهارت‌ها و تخصص‌های مشخصی هستند و توانایی‌های خود را در حوزه‌هایی که در لیست مهارت‌های مهاجرتی (Skilled Occupation List) استرالیا مورد نیاز است، اثبات کرده‌اند. در این مقاله سعی کردیم شما را با مزایای این ویزا بیشتر آشنا کنیم اما قبل از آن به تعدادی از مشاغل مورد قبول این ویزا اشاره کردیم.

 

شغل های مورد نیاز ویزای کاری ۱۸۹ استرالیا

مهارت‌های مورد نیاز برای ویزای ۱۸۹ استرالیا ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند، اما برخی از شغل‌هایی که معمولاً در این لیست موجود هستند عبارتند از:

 1. مهندسان (از جمله مهندسان مکانیکی، برق، نفت و گاز، نرم‌افزار)
 2. پزشکان و پرستاران
 3. مدیران و کارآفرینان
 4. کارشناسان IT و فناوری اطلاعات
 5. حسابداران و متخصصان مالی
 6. کارشناسان ساختمانی و معماران
 7. مترجمان و متخصصان زبان
 8. کارشناسان محیط زیست
 9. آموزش‌دهندگان و مدرسان
 10. کارگران ساختمانی و مهندسین سازه

البته این لیست فقط تعداد محدودی از شغل های ویزای ۱۸۹ می باشد که تعدادی از آنها بسیار پر تقاضا هستند. تعدادی از این شغل ها امروزه بسیار پر تقاضا در کشورهای مختلف می باشند. در نتیجه متخصصان در این حوزه ها انتخاب های بیشتری برای مهاجرت دارند، مانند مهندسان IT که در اروپا و آمریکا هم مورد نیاز هستند. اما در بین این کشورها مهندس IT در آلمان، هلند  و استرالیا از شرایط مطلوبی برخوردار است.

 

 

مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا نسبت به ویزاهای کاری دیگر استالیا

 

استرالیا انواع مختلف ویزای کاری را ارایه می دهد که متقاضیان با توجه به شرایط و مهارت خود می توانند از بین آنها انتخاب کنند. ویزای ۱۸۹ استرالیا در مقایسه با ویزاهای کاری دیگر استرالیا، مزایای خاصی دارد که می‌تواند برای مهاجران جذاب باشد:

 1. مستقلیت در انتخاب شغل: یکی از مهمترین مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا این است که شما به صورت مستقل و بدون نیاز به حمایت یا اسپانسری از طرف یک کارفرما می‌توانید به استرالیا مهاجرت کنید و شغل خود را انتخاب کنید.
 2. حقوق و مزایای مشابه با شهروندان استرالیا: افرادی که از ویزای ۱۸۹ استرالیا استفاده می‌کنند، حقوق و مزایای مشابه با شهروندان استرالیا را دریافت می‌کنند، از جمله حق بهره‌مندی از سیستم بهداشت و درمان دولتی و آموزش رایگان در مدارس و دانشگاه‌های دولتی.
 3. فرصت مهاجرت دائمی: ویزای ۱۸۹ استرالیا اجازه مهاجرت دائمی به استرالیا را به افراد می‌دهد، به این معنی که پس از مدت زمان مشخص و انجام شرایط مورد نیاز، می‌توانید شهروند استرالیا شوید.
 4. عدم وابستگی به اسپانسری: در مقایسه با ویزاهای کاری که نیاز به اسپانسری از طرف یک کارفرما دارند، ویزای ۱۸۹ استرالیا از این نظر مزیت دارد که شما نیازی به اسپانسری از طرف یک کارفرما ندارید و به صورت مستقل مهاجرت می‌کنید.
 5. انعطاف بیشتر در انتخاب مکان زندگی و کار: افرادی که از ویزای ۱۸۹ استرالیا استفاده می‌کنند، می‌توانند به صورت مستقل در هر منطقه‌ای از استرالیا زندگی کنند و شغل خود را در هر صنعت و شهری انتخاب کنند.

به طور کلی، ویزای ۱۸۹ استرالیا امکانات و مزایایی را ارائه می‌دهد که افراد به دنبال مهاجرت دائمی و مستقل به استرالیا هستند و تمایل دارند حقوق و مزایای مشابه با شهروندان استرالیا را بهره‌مند شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.